FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

14.4.15

Bereketi Çekmek


Geçmişten gelen blokajların dışında, bereketle ilgili bizim yarattığımız engeller vardır. Sözlerinize, Düşüncelerinize daima dikkat edin. Söz dua’dır. Düşüncelerimizle, sözlerimizle yaratıyoruz. İş paraya gelince çevreden, ailemizden gelen pek çok inançta yaşamımıza paranın akışını engelleyebiliyor. Bazı öğretilmiş düşünce ve sözlerimizle bereketi kendimiz olumsuzca engelliyoruz.
-Hayat  (veya …) ne kadar pahalı!
-Para geldiği gibi gidiyor.
-Para kirlidir.
Bunların farkına varıp değiştirdiğimizde işler değişir. Kendimize veya başkalarına karşı parayla ilgili her zaman olumlu şekilde düşünüp konuştuğumuzdaysa da olumlu bereketi çekeriz.
-Para nimettir.
-Para ve bereket bana gani gani geliyor.
-Biliyorum ki bu verdiğim paranın yerine iki kat fazlası geliyor.
-Her kimde bolluk bereket varsa bana da gelecektir.
-Nereye elimi atsam artık altın oluyor.
Çünkü bu olumlu davranışların tersini düşünür söylersek, emrimiz oluyor. Geçmişi şifalandırmanın ötesinde, geleceğinizi yaratmak, düşünce sözlerle sadece size kalıyor. Bunu kimse sizin için yapamaz. Yaratan sizsiniz.
Davranışlara dikkat: Düşünce ve sözlerimizin dışında bereketi almak için sağlıksız davranışlarımızı da değiştirmemiz gerekir. Paraya sevgiyle yaklaşmak, bize verilen bereketi almak (verilen bir iltifat, hediye, para veya sadece bir parça kuruyemiş bile olsa) ve parayı korkarak veya endişeyle harcamak yerine, zaten harcayacaksak, geri geleceğini bilerek güvenle harcamak gibi.. Buna inanmasanız da parayı harcarken kendinize kat kat döneceğini söyleyin. Böylece sözlerinizle bereketi yaratırsınız.
Almayı Öğrenmek: Size garip gelebilir ama vermenin önündeki en büyük engellerden biri almamaktır. Eğer başkalarına verdiğiniz gibi, size verilebileni alabilirseniz, evrenin akışına kendinizi açarsınız. Almayı reddederseniz, akışı kendiniz tıkarsınız. Vermenin keyfini karşınızdakine de verin ve almayı seçin. Verilen her ne ise, onu sevgiyle ve dua ile alın. Eğer bu şekilde alırsanız, aldığınız her ne ise, verene de kat kat dönecektir.
Paylaşmak: Evren dünyamız bizim verdiğimiz enerjiyi bize gönderir. Sevgi yaydığımızda, hayatımıza daha çok sevgi girer. Öfkeyle yaklaştığımızda ise daha çok öfkeli insanlar gelir. Çekim yasası gereği, parayı paylaştığımızda,  onu yüreğimize yakın yerlere verdiğimizde, evrende bize verdiğimizi kat kat geri verecektir. Belki de bu yüzden bereket çalışmalarımızda bize gelen en büyük tüyolardan biride parayı paylaşmaktır. Bereketi parayı almayı hak ettiğinizi bilin. Kaynak sınırsızdır. Bereket te öyle. Bilin ki aslında bereketi, parayı gani gani hak ediyoruz. Sadece kendi engellerimizi ortadan kaldırmak gerek. Ve sonrada bu konuda üzerimize düşen adımları atmamız buna değecektir.
Baş Melek Ariel Mesajı:
Öncelikle yaptığın bu iş o kadar önemli ki. Bereket doğuştan sizin hakkınız. Bu gerçekten de böyle. Eğer bunu gerçeğiniz olarak görebilseydiniz, bereketle ilgili tüm sorunlarınız çözülürdü. Parayı kazanmaya ihtiyacınız yok. Eğer bereketin gerçekten doğuştan sizin hakkınız olduğunu idrak edebilseniz, zenginliği, sağlığı ve diğer istediğiniz her şeyi kendinize rahatça çekebilirsiniz.

Sadece bunu bilmek bile içimi öyle bir hisle doldurdu ki, sıcacık ve tüm benliğimi, varlığımı kaplayan harika bir his oldu. O sırada gözlerimi kapadım ve bereketin doğuştan hakkım olduğunu hissettim. Sanki onun kazanılacak bir şey olmadığını bildim. Ve o an da her yeri kaplayan bir huzur duygusu ile doldu içim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...