FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

7.4.15

Ruhani UyanışBu yeni ben ve yeni anlayışım tamamen benim canlandırmamın bir parçasıdır. Elbette ki her şey bir gecede olmadı. Ama, “Seni seviyorum” u ve diğer ifadeleri söyleyerek, bazılarının uyanış ve hatta aydınlanma dediği çok daha derin bir farkındalığa ulaştım. Bu uyanışın en az üç evresi olduğunu anladım ve bunlar yaşamın ruhani yolculuğunun nerdeyse bir harita gibidir.
1-     Siz bir kurbansınız. Hemen hemen hepimiz güçsüz olduğumuz duygusuyla dünyaya geliriz. Çoğumuzda bu duyguyu taşımaya devam ederiz. Dünyanın bizim dışında döndüğünü düşünürüz: Hükümet, komşular, toplum, kötü insanlar… Hiçbir etkimizin olmadığını hissederiz. Bizler dünyanın geri kalanının amacının etkisiyizdir. Yakınırız, şikayet ederiz, protesto ederiz ve bizden sorumlu olanlarla mücadele etmek için gruplar oluştururuz. Hayat genelde, bazı istisnalar hariç, berbattır.
2-     İdareyi ele alıyorsunuz. Bir an gelir, the secret gibi, insanın hayatını değiştiren bir film seyredersiniz., ya da The Attactor Factor gibi kitaplar okursunuz. Ve kendi gücünün farkına varırsınız. Amaç edinmenin gücünü fark edersiniz. İstediğiniz şeyi gözünüzde canlandırmak, harekete geçmek ve ona ulaşmak için gereken güce sahip olduğunuzu görürsünüz. Mucizelerle karşılaşmaya başlarsınız. Bazen çok iyi sonuçlar edinirsiniz. Hayat, genel olarak gayet güzel görünmeye başlar.
3-     Uyanıyorsunuz. İkinci evreyi geçtikten sonra, amaçlarınızın kısıtlamalarınız olduğunu fark etmeye başlarsınız. Yeni bulduğunuz güçle, hala her şeyi kontrol edemediğinizi görmeye başlarsınız. Daha yüce bir güce teslim ettiğiniz zaman, mucizelerin gerçekleştiğini fark etmeye başlarsınız. Serbest bırakmaya ve güvenmeye başlarsınız. An be an tanrıyla olan bağlantınızın farklılığını denemeye başlarsınız. İlham size geldiğinde onu fark etmeyi ve ona göre hareket etmeyi öğrenirsiniz. Seçim yapabileceğinizi ama yaşamınızı kontrol edemeyeceğinizi anlarsınız. Yapabileceğiniz en harika şeyin her anı kabul etmek olduğunu fark edersiniz. Bu evrede, mucizeler olur ve her seferinde sizi şaşkına çevirir. Genelde sürekli bir şaşkınlık, hayret ve şükran duygusu yaşarsınız.

       NoT: Zero Limit (J.Vitale) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...