FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

27.4.15

Rüyalara Geri Dönmek


Bir rüyanın anlamına ulaşmanın en iyi yolu rüyaya geri dönüp, daha iyi, daha eksiksiz görmeyi istemektir. Söz konusu rüya, genellikle bulanık veya parçalı olarak hatırlanan diğer rüyalarla karıştırılmamalıdır. Bir rüyaya geri dönmek, o rüyadaki görüntülerin bire bir olarak mı, sembolik olarak mı, yoksa geceleyin ziyaret ettiğimiz ayrı bir gerçeklikten görüntüler olarak mı değerlendirilmesi gerektiğini bize söyleyecektir. Daha fazla bilgi elde etmek için rüyaya ger dönmeyi isteyebiliriz. Bir rüyaya ger dönmek için diğer iyi bir nedende bir korkuyu yenmektir. Rüyanızda evinizde davetsiz bir misafir görmüş olduğunuzu düşünün. Elbette bunu gerçek hayattaki bir davetsiz misafir mi olduğunu (ki o durumda fiziksel güvenliğinizi gözden geçirmek istersini.)  yoksa sembolik mi olduğunu (Belki de vücudunuza girebilecek bir mikrop) öğrenmek istersiniz. Bu davetsiz misafir küçük benliğinizin korkup saklandığı büyük benliğinizin bir yönü de olabilir. Bunu öğrenmenin yollarından biri rüya ortamına geri dönüp daha önce gördüğünüz yerde davetsiz misafiri incelemektir. Bir rüyaya geri dönmek için başka iyi nedenler mi?  Gece rüyanızda karşınıza çıkan biriyle(belki ölmüş bir yakınınız, kişisel bir akıl hocası veya ruhsal bir rehber)adamakıllı bir sohbet etmek. Belki de sadece eğlenceli bir rüya görmüş olduğunuz için Paris’te veya Hawaii’de, belki başka bir yıldız sisteminde harika vakit geçirirken saatinizin alarmı ya da yatağa zıplayan çocuğunuz sizi oradan alıp çekiverdi. Ve şimdi o rüyayı görmeye devam etmek istiyorsunuz. Rüyacının gevşemesine ve bilincini değiştirip rüyasına geri akmasına yardımcı olmak için düzenli davul, def vuruşlarını kullanmayı seviyorum. Davul vuruşlarının amacı, beyin dalgalarını uyku haliyle ve bazen REM uykusuyla ilişkili olan ritimlere yönlendirmektir. Bu dikkat saptırıcı parazit düşünce yığınlarını azaltmakta ve yolculuğu güçlendirmede jet yakıtı gibi etki etmektedir. Evde şahsi kullanım için, davul vuruşları içeren bir CD kullanımını tavsiye ediyorum. Rüyaya geri dönmek, ziyaret ettiğiniz bir yere tekrar gitmek gibidir. Bir rüya ya geri dönmenin asıl yolu şöyledir.
1-Gerçek enerjili bir rüya seçin: Güçlü bir içeriği olduğu sürece, dönmek istediğiniz rüyanın geçen gecenin ya da yirmi yıl öncesinin rüyası olması fark etmez. Minik bir parça veya karmaşık bir hikâye olabilir. Bir rüya, bir vizyon veya uyanıkken gördüğünüz bir şey üzerinde çalışmayı seçebilirsiniz.  Önemli olan tekrar içine girmeye çalıştığınız deneyimin heyecan verici, cezp edici ya da meydan okuyucu bir enerjiyle yüklü olmasıdır.
2-Gevşeyin: Nefesinizin akışını izleyin ve gevşeyin. Eğer bedeninizin her hangi bir yerini kasıyorsanız, kendinizi gevşemiş ve rahatlamış hissedene kadar o kasları kasıp gevşetin.
3-Rüyanın belirli bir sahnesine odaklanın: Rüyanızda belirli bir sahne zihinsel ekranınızda canlansın. O sahneyi koklayabilecek, duyabilecek, dokunabilecek ve tadabilecek seviyeye ulaşana kadar tüm duyularınıza odaklanın.
4-Niyetinizi netleştirin: Başlamadan önce şu iki soruya açık ve basit yanıtlar verin. A-Neyi bilmek istiyorsunuz? B-Rüyanıza döndüğünüzde ne yapmak istiyorsunuz? Rüyaya dönerken bu niyetleri hatırlayın.
5-rehberlik ve koruma isteyin: Başladığınızda veya herhangi bir anda, inandığınız kutsal bir koruyucudan destek isteyebilir veya Sevgi ve Işık adına yardım talep edebilirsiniz.

6-Yolculuk için kendinize yakıt verin: Şamanik davul vuruşları pek çok insanın ve grubun işine yarıyor.Eğer davul çalmak mümkün değilse,rüya yolcularına yönelik hazırladığım Wingfor the journey (Yolculuk için kanatlar) isimli şamanik davul CD mi kullanmak isteyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...