FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

12.5.15

Yolu Açan 3 Adım


Kendi hayatımızda yol yapıcılar olmak için üç basit ama çok önemli adımı atmamız gerekiyor. Öncelikle zihnimizi ve duyularımızı gerçek hedefimizin yönüne çevirmemiz gerekir. Yalnızca yüzeysel günlük zihin seviyesinde, bilinçli ego düzeyinde kalırsak bunu yapamayız. Daha derinlerimize, sevgilerimizin kaynağına, kalbimize ulaşmamız ve rehberlik istememiz gerekir. Şimdi şunu bir deneyin:
1- Elinizi kalbinizin üzerine koyun. Bir süre kalp atışlarınızı dinleyin, kalbinizin nasıl olduğuna bakın. Burası cesaretin, en derin duygularımızın ve kişisel gerçeğimizin yeridir. Kendinize sorun: Kalbimin arzusu nedir? Kalbiniz cevap versin, görüntüler kaynağından aksın. Bunlar, yaratıcı bir doyuma ulaşmak, ruh ikizinizi bulmak, hastalık veya sıkıntıdan kurtulmak, bolluk ve neşe dolu bir hayata ulaşmak veya hayatınızdaki kutsal amacınızı gerçekleştirmek olabilir. Tıpkı Marybeth ve Polinezyalı yol yapıcısı gibi kalbinizin arzuladığı yeri bulduğunuzda o yer daha önce size rüyalarınızda zaten açıldığını hemen fark edebilirsiniz.
2- En derin özlemlerinizin sizi kalbinizdeki arzuların doyumunu yaşadığınız sahneye götürmesine izin verin. Tüm duyularınızla orada olun. Onu tadın, dokunun, koklayın; bu bir bebeğin nefesi, sevgilinizin saçındaki güneş ışığı, yeni yayınladığınız bir kitabın sayfaları, soğuk bir akşamda yaktığınız odunların dumanı veya üzerinde sörf yaptığınız dalgalar olabilir. Bu sahnede ne kadar canlı bir şekilde bulunabilirseniz bu durumu fiziksel hayatınızda da o kadar yakın bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sahneyi yeterince güçlü ve derin bir şekilde büyütün. En karanlık günleriniz de, stres ve kargaşanın ortasında bu sahne kaçabileceğiniz yer olmaktan fazlasını yapacak, o sıkıntıları aşmanıza yardımcı olacaktır.
3-Bu Vizyonu zihninizde tutun. Her gün yaşadığınız baskı ve zorunluluklar içinde bir mola verin ve o sahneye dönün. Tadını alın, geliştirin, ihtiyaç duyduğunuz başka hangi eksiklikler varsa tamamlayın. Elde edilebilir bir geleceğin Vizyonunu büyütüyorsunuz. Vizyonu zihninizde canlı tutun ve her fırsatta onu onurlandırın. İşyerinizde veya evinizde size Vizyonunuzu hatırlatması için görüş alanınıza nesneler, resimler yerleştirin. Mümkünse Marybeth gibi Vizyonunuzun bir resmini yapın. Bedeninizin kalbinizin arzusuna yöneltmek ve evrene ciddi olduğunuzu göstermek için her hafta en azından bir fiziksel eylemde bulunun.
Vizyona İhtiyaç  duymak: Eğer bir Vizyon transferine girişmeye hazırlanıyorsam ilgili kişide iki şeye ihtiyacım vardır. Bir niyet ve bir de görüntü. İster Formel bir çalışma yapıyor olayım, ister bir uçakta bir yabancıyla konuşuyor olayım. “Tam şu anda hayatında en çok hangi konuda rehberlik veya yardım isterdin?” diye sorarak karşımdaki kişinin niyetini öğrenmeye çalışırım. Bu soruya açık bir yanıt almak belirli bir süre gerektirebilir. Karşınızdakinin doğru kelimeleri bulmasına yardımcı olmanız gerekebilir. “İyileşmek için yardım istiyorum.” “Hayat yolum hakkında rehberlik istiyorum.” “Aileme de katkısı olacak yaratıcı bir iş istiyorum.” Bunların her biri açık ve basit bir niyeti ifade eden örneklerdir. Sonra karşınızdakine o niyet üzerinde odaklandığında aklına gelen bir görüntü olup olmadığını sorarsınız. Bu bir anı, bir rüya, bir film sahnesi veya belirli bir nitelik taşıyan her hangi bir şey olabilir. Bu resim o kişinin imajinal alanına giriş kapınızdır. Onun için bir Vizyon geliştirmeye yönelik imajinal yolculuğunuzu geliştirirken bu resmi bir giriş noktası olarak kullandığınızda doğru bölgeye girdiğinizden emin olursunuz. O iki şeyin (niyet ve görüntü) yanı sıra rahat bir farkındalık durumuna girme ve iyi bir amaç doğrultusunda hayal gücünüzü kullanma yeteneğiniz, karşınızdaki kişinin yararına bir Vizyon geliştirmeye hazır olduğunuz anlamına gelir. Karşınızdaki kişinin kesin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş, onu bir iyileşme veya güçlenme yerine götürecek mevcut sorunlardan öteye geçmesi için gerekli çekişi sağlayabilecek canlı ve güçlü bir Vizyon oluşturmaktır amacınız.

Not: Rüyalar Tesadüfler Hayaller (R.Maas) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...