FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

23.6.15

Evde İstenmeyen Haşereler


Sevgili ev sahiplerimiz 

Biliyoruz ki istenmiyoruz. Bizimle yaşamak sizin yaşam şeklinize biraz zor geliyor. Sizleri anlıyoruz fakat sizler bizleri anlamıyorsunuz. Bizler evinize davet edildiğimiz için geliyoruz. Davet etmezseniz asla gelmeyiz. Peki, bizleri nasıl davet ettiğinizi düşündünüz mü hiç? Evlerinizde açıkta çok fazla gıda bırakıyorsunuz. Ekmek kırıntıları, akşamdan kalan yemek artıkları bizim için ziyafet yerine geçiyor. Bizde davete icap edip geliyoruz. Bizler evinizde dolaşırken kendimiz için hazırlandığını zannettiğimiz, köşelerdeki toz yığınlarına ve kenarlardaki çatlaklara gizleniyoruz. Evinizdeki nemli ortamlar yaz sıcaklarında bizim için çok rahat ve ideal olacağından buraları çok severiz. Damlayan musluklarınızın bizim için açık bırakıldığını zannederiz. Nemli zeminler bizim için çok harika yerlerdir. Eğer ki bizleri gerçekten evinizde istemiyorsanız lütfen bizleri ÖLDÜRMEYİN. Konuşamadığımızdan LÜTFEN bize anlayacağımız mesajlar bırakın. Kesinlikle sizleri rahatsız etmeden evinizden sessizce uzaklaşır asla rahatsız etmeyiz. Vermiş olduğumuz rahatsızlık için sizlerden çok özür dileriz. Şimdi arkadaşlarıma vereceğiniz mesajları kendileri söyleyecek ben yazacağım.

KARINCA :  
Ben salatalık kabuğundan nefret ederim. Girdiğim yerleri takip ederek oralara salatalık kabuğu koyarsanız ben anlarım ki beni istemiyorsunuz ve ben evinize girmem. Kireç veya Sıradan bir okul tebeşirle yeri çizseniz ben o çizgiyi asla geçmem. Eğer Limonu küçük küçük keser ve gireceğimiz yerlere koyarsanız bir anlarız ve girmeyiz. Ayrıca rahatsız olmaz iseniz cam kenarlarına Sarımsak sürebilirsiniz. Biz bunun kokusunu duyduğumuz yere girmeyiz. Ama lütfen Bebek pudrası dökmeyiniz. ONLAR BİZİ ÖLDÜRÜR. Pudra nefes yollarımızı tıkar ve ölürüz.

KARAFATMALAR :  
Bizlerde Karbonat, Sirke, Boraks, Limon sevmeyiz. Ayrıca bizim için istenmeyen toplar işaretini koyabilirsiniz. Bunun için patatesleri haşlayın. İçine yumurta sarısı ve boraks ekleyin. Karıştırıp küçük toplar hazırlayın. Bizim dolaştığımız yerlere koyarsanız biz bir daha gelmeyiz.

SİVRİ SİNEKLER : 
Biz Sivrisinekler sarımsak sevmeyiz. Eğer sarımsağı gıda olarak tüketirseniz bizler sizden uzak dururuz, çünkü kanınızda ki sarımsağın kokusunu alırız.

FARELER: 
Sizi çok korkuttuğumuz için ÇOK ÖZÜR DİLERİZ. Ama bizde sizden korkuyoruz. Hem öyle bağırmasanız, ne yapacağımızı nereye koşacağımızı şaşırıp geldiğimiz yeri tekrar bulup kaçamıyoruz. İyisi mi siz bağırmayın. Bizi istemiyorsanız evinizdeki kücücük delikler, çatlaklar dahi her yeri kapattığınızdan emin olun. Kapı altı boşluklarını biz hep bizim için ayrıldığını düşünüyoruz. Pencerelerden gireriz. Sineklik taktırın. Eğer bunları yaparsanız bizler sizleri hiç rahatsız etmeyiz. Ama unutmayın içeri almasanız da eğer KAPINIZIN ÖNÜNE bir kap içerisinde SU BIRAKIRSANIZ, Tüm küçük dostlarım adına size minnettar olurum.

Saygılarımızla

Tashi Nyima Lama, Karınca, Kedi, Köpek, (ve isimlerini yazamadığımız dostlarım adına )

......................................................................................................................................ALINTI’dırHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...