FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

25.6.15

Uzaktan Şifa


Alfa /Teta Düzeyine Geçiş:
Bir tam (komple) uzaktan şifa çalışmasına başlamak için ya sırtınız dik oturarak ya da yatarak rahat bir duruş alın. Gözlerinizi kapayın ve yoga solunumu yapmaya başlayın. Yoga solunumuna üç dört dakika devam edin ve içinizde sürüp gitmekte olan gevezeliğin (ki bu beta düzeyindeki faaliyeti işaret eder.) yatıştığını ve dindiğini hissedin. Alfa/teta durumuna bağlı olarak gelen iyilik halini hissettiğiniz zaman 5’ten 1’e doğru geri saymaya başlayın. Her sayıyı gözünüzün önünde canlandırırken onu kendi kendinize üç kere tekrarlayın. 1 sayısına geldiğiniz zaman zihninizden şu onaylamayı yapın. “Şimdi derin bir şekilde gevşedim ve kendimi önceki halimden daha iyi hissediyorum.” Yoga solunumunu sürdürün ve hazır olduğunuzu hissettiğinizde 10’dan 1’e geriye doğru saymaya başlayın. Soluk verirken zihninizden 10 deyin. Bir derin soluk daha alın soluğunuzu verirken 9 deyin. Bir derin soluk daha alın soluğunuzu verirken 8 deyin ve 1 sayısına gelinceye kadar böyle devam edin. 1 sayısına gelinceye kadar kendinizi çok hafif ve berrak hissetmiş olacaksınız. Fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenlerinizde hissettiğiniz süptil değişikliklere dikkat edin. 1 sayısına ulaştığınız zaman zihninizden şu onaylamayı yapın. “Bu zihin haline geldiğim her sefer zihnimi daha büyük ölçüde ve daha yaratıcı bir biçimde kullanmayı öğreniyorum.”
Fiziksel Bedeni Gevşetme:
Fiziksel bedeninizi tamamıyla gevşetmek için sizin istemli kaslarınızda birikmiş olan gerilimi boşaltmak üzere daha önce öğrendiğiniz kadim yoga uygulamasını kullanabilirsiniz. Bütün gerilimi boşaltmakla süptil enerji sisteminiz yoluyla gelen prana için serbest geçiş sağlamış olacaksınız. Hazır olduğunuzda soluğunuzu tamamen boşaltın ve ayaklarınıza dikkat edin. Sonra soluk alın ve ayak kaslarınızı mümkün olduğu kadar sıkın. Soluğunuzu üç saniye kadar tutun. Üç saniyeden sonra soluğunuzu salıverin ve ayak kaslarınızı gevşemeye bırakın. Tekrar derin soluk alın ve aynı işlemi bu kez ayak bileklerinizle ve baldırlarınızla tekrarlayın. Aynı işlemi sırayla aşağıdaki beden bölümlerinde tekrarlayın. Uyluklar, kaba etler, kalça, orta ve üst karın, göğüs, omuzlar, boyun, eller, kollar sonra yüz kaslarınızı sıkın ve öylece üç saniye tutun. Üç saniyeden sonra bırakın ve soluk verin. Sonra ağzınızı açın, dilinizi çıkarın ve yüz kaslarınızı mümkün olduğu kadar gerin. Soluğunuzu üç saniye tutun sonra yüz kaslarınızı gevşetin ve soluk verin. Gevşemeyi tamamlamak üzere tüm bedeninizi birden kasın(bu kez yüz kaslarınızı da sıkarak) öylece kasılmış ve soluğunuzu tutarak kalın. Üç saniye sonra soluğunuzu kuvvetli bir şekilde boşaltın. Ve bedeninizin bütün kaslarını bir anda gevşetin.
Kutsal Sığınak:
Bütün bunları yapmak on dakikanızı almıştır. Ve şimdi istikrarlı bir şekilde alfa/teta düzeyinde bulunuyor olmalısınız. Zihninizden şu onaylamayı yaparak devam edin. “Alfa düzeyindeyim. Bu zihin düzeyine geçtiğim her sefer, benim için daha derin ve daha salıklı düzeylere geçmek gitgide kolaylaşıyor.” Bırakın zihniniz kutsal sığınağına sizin mükemmel dinlenme yerinize doğru sürüklensin. Bu sığınakta keyifle beş dakika kalın.
Görsel Ekran:
Sığınağınızdan döndüğünüzde zihninizden şu onaylamayı yapın. “Ben bir şifa kanalıyım. Şifa enerjisi içimden akıyor.” İki metre ötenizde başınızdan otuz derece yukarda duran görsel ekranınızı gözünüzde canlandırın. Otuz derece yukarı bakın ve zihninizden hastanızın adını tekrarlayın. O birden bir ekranda belirecektir. Kalp çakranıza dikkat etmek oradan solunum yapmak elinizi onun üzerine koymak suretiyle hastanızı ekranda tutun.
Psişik Teshiş:
Hastanız bir kez ekranda net ve sabit olarak göründüğünde onun bedenini tıbbi sorunlar yönünden taramaya başlayın. Sezginiz rehberiniz olsun ve sizi nereye götürürse oraya gidin. Hastalığın olduğu yere çekileceksiniz. Eğer dikkatiniz bedenin her hangi bir yerine çekilecek olursa önce aurada o organın üzerindeki alanı inceleyin. Onun şekli rengi ve dokusu üzerindeki bozuklukları kontrol edin. Eğer aurada bir sorun varsa bilincinizi auranın altına isabet eden organın ya da dokunun içine projekte ederek araştırmanızı sürdürün. Hasta dokudaki anormallikleri inceleyin. Unutmayın hastanızın rahatsızlığını tümüyle görmek istiyorsanız empati önemlidir. Hastanızın aurası ve fiziksel bedeni üzerinde tam bir tarama yapmak suretiyle teşhisinizi tamamlayın. Başka anormallikler olup olmadığına bakın ve eğer bulacak olursanız yukarıdaki işlemi yeni baştan tekrarlayın.
Çakra Yoluyla Tedavi:
Teşhisinizi tamamladıktan sonra birkaç derin soluk alın ve daha da derinleştiğinizi hissedin. Zihninizden hastanızla konuşmaya başlayın ve onun gevşeyip rahatlayarak sizin projekte ettiğiniz şifa enerjisine alıcı hale gelişine kadar ona güven vermeye devam edin. Sonra dikkatinizi üçüncü gözünüze yöneltin ve zihninizden onu faaliyete geçirin. Çakranın karıncalandığını ve ısındığını hissettiğiniz zaman soluğunuzu oraya yöneltin ve oradan solunum yapmaya başlayın. Bu onun faaliyetini daha da arttıracaktır. Altıncı çakradaki duyumlar öylesine kuvvetlenecek ki oradan bir ışın yayınlanmaya başlayacak. Bu olduğunda bu enerji ışınını hastanızın bedenindeki hasta bölgeye yöneltin. Hastanızın enerji massettiğini onu şükürle içine aldığını hissedin. Sonra dikkatinizi kalp çakranıza yöneltin, zihninizden onu faaliyete geçirin. Çakranın karıncalanmaya ve ısınmaya başladığını hissettiğinizde oradan solunum yapmaya başlayın ve zihninizle ve solunumunuzla onun faaliyetlerini daha da arttırın. Çakranın enerjisi güçlenecek ve nihayet oradan bir enerji dalgasının çıkışını hissedeceksiniz. Bu olduğunda bu enerji dalgasını hastanızın bedenindeki hasta bölgeye yöneltin. Her iki çakradan gelen bileşik enerjinin hastanız tarafından massedildiğini hissedin. Onun bu enerjiyi şükran duygusuyla aldığını hissedin.

Renk Tedavisi:
Enerji ışınlarını bir kez birleştirdikten sonra bu renksiz ışınların kendiliğinden değişerek şifa renklerinden birine bürünmelerini bekleyin. Eğer onlar birkaç saniye içinde değişmezlerse o zaman ana şifa renklerden biriyle (sarı, yeşil, mavi, menekşe) deney yapmaya başlayın. Eğer hastanız bu renklerden birini kolaylıkla massetmeyecek olursa, tali şifa (turuncu, pembe, kırmızı )renklerden birini deneyin. Projekte ettiğiniz rengin berrak ve parlak olmasına dikkat ve özen gösterin. Doğru rengi bulduğunuzda çakra ve renk tedavisine üç dört dakika devam edin. Işınların bir şifa etkisi gösterdikleri hakkında bir tatmin hissi duyduğunuz zaman üçüncü gözünüzden gelen enerji ışınını serbest bırakın. Sonra kalp çakranızdan gelen ışını bırakın.
Zihinsel Şifa:
Hastanızın ekran üzerindeki görüntüsünü birkaç dakika daha kalbinizden akıp gelen sevgi ve şefkatle muhafaza edin. Derin bir soluk alın ve sonraki birkaç saniye boyunca daha derinleşmekte olduğunuzu hissedin. Dikkatinizi ve soluğunuzu üçüncü göz çakranıza yani sinir ağınıza yöneltin. Dikkatiniz ve soluğunuz onu faaliyete geçirecek ve siz çakranızdan sürekli bir titreşim geçtiğini hissedeceksiniz. Bu titreşim siz çakranızın ısınmaya ve karıncalanmaya başladığını hissedinceye kadar artarak devam edecektir. Titreşimin şiddeti artarken çakranızdan çıkan bir kordonun sizi hastanızla bağlantıya geçirdiğini imgeleyin. Kendinizi tamamen bırakın ve hastanızın fiziksel bedeni içine çekilmenize izin verin. Sonra zihninizden şu onaylamayı yapın. “Ben (hasta dokunun adını söyleyin) yanında duruyorum ve şifa işlemine hazırım.” Bir anda kendinizi hasta dokunun yanı başında dururken bulacaksınız. Yanınızda hastanızı şifalandırmak için bir gereçler takımı bulunduğunu imgeleyin. Beş dakikanızı hasta bölgeyi aletlerinizle tedavi etmekle geçirin. İşinizi bitirdiğiniz ve hasta dokunun mükemmel sağlığına kavuştuğunu gözünüzde canlandırdığınız zaman, zihninizden iki elinizi iyileşmiş doku üzerine avuçlarınız karşılıklı gelmek üzere koyun ve pozitif şarjlı elinize dikkatinizi verin. Eli zihnen faaliyete geçirdikten sonra onun sıcaklığını ve titreşmeye başladığını hissedeceksiniz. Bu olduktan sonra pozitif şarjlı elinizden çıkan bir enerji ışınının şifa verdiğiniz doku tarafından massedildiğini hissedin. Zihninizden hastanıza bu ekstra şifa enerjisinin o bölgeyi koruyacağını ve onu tam sağlık hali içinde tutacağını izah ederek birkaç dakika geçirin.


 NoT: Ruhsal Şifa Teknikleri (K.Sherwod) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...