FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

27.11.15

Çakra Açmak Ve Enerji Ölçmek


Kendi Çakranızı ölçmek için Sarkacı çakralarınızın karşısına tutarak “Bu çakram nasıl çalışıyor?” diye sorun. Eğer sağa dönerse iyi çalışıyor demektir. Hiçbir şey yapmazsa bloke var demektir. Sola dönüyorsa o çakrayı besleyen organlarda sorun oluşmaya başlamış demektir.
*Başka birinin çakrasını ölçmek için o kişiyi sandalyeye oturtun ve karşısına geçerek sarkacı soru sormak istediğiniz çakrasının hizasında tutarak sorun. Kişinin rahat etmesini istiyorsanız masaj masası da kullanabilirsiniz. Bu şekilde de sarkacı kişinin üzerine tutarak hangi yöne döndüğünü gözlemleyin. Her 7 çakra içinde “ Bu çakra nasıl çalışıyor?” diye aynı soruyu sorabilirsiniz. Çakralar her zaman saat yönünde dönmeli bu yüzden sarkaç da saat yönünde döner. Eğer bütün çakralarınız saat yönünde dönerse evrenden yeteri kadar yaşam enerjisi alıyorsunuz demektir.
TIKALI ÇAKRAYI AÇMAK
Kök çakranız da tık yoksa sarkaç olduğu yerde duruyorsa birde boğaz çakranıza bakın. Çoğunlukla ikisi de aynı durumdadır. Bu durumda iki elinizi birbirlerine sürterek boğaz veya kök çakranıza koyarak bir süre bekleyin. Hatta o çakraya ait olan rengi düşünerek ellerinizden o rengi yollayabilirsiniz. Örneğin evvela el çakralarınızın açık olup olmadığına bakın. El çakranız açık değilse ellerinizi birbirine hızlıca sürtün ve ellerinize mavi yeşil karışımı iki ışık topu alın. Bir süre bekledikten sonra o topların büyüdüğünü iç gözünüzle imgeleyin. Kök çakranız tıkalı ise ellerinizden kırmızı ışık aktığını düşünün. Sonra sarkaçla tekrar kontrol edin. Çakranız vermiş olduğunuz enerjiyi aldıysa muhtemelen sarkaçta hemen saat yönünde dönecektir. Böylece çakranızın enerjiyi alıp doğru yönde döndüğünü göreceksiniz. Yani sarkacın sorunlu olarak gösterdiği çakraya ellerinizi koyun ve o çakranın rengini imgeleyerek ellerinizle o çakraya enerji verin. Göreceksiniz değişecektir. Bu uygulama bütün çakralarınız için geçerlidir.
ŞİFALI TAŞLARLA ÇAKRA AÇMAK
Çakralarınızın üzerlerine şifalı taşlar koyarak da dengeleyebilirsiniz. Terapistler danışanlarını bir masaj masasına yatırıp çakralarının üzerine taşları koyup 20 30 dakika dinlendirip kişilerin çakralarını dengeleyebilirler. Çakralarınızı şifalı taşlarla aynı işlemi yaparak kendinizde dengeleyebilirsiniz. Çakralara iyi gelen taşlar şunlardır.
*Kök Çakra: Hematit taşı
*Sakral Çakra: Turuncu Kalsit
*Solarplexsus Çakra: Sitrin
*Kalp Çakra: Aventurin ve Pembe kuvarz
*Boğaz Çakra: Kalsedon
*Üçüncü göz Çakra: Lopül
*Taç Çakra: Necet taşı ve Ametist
ŞİFALI YAĞLARLA ÇAKRA AÇMAK
Sarkaçla baktığınızda bloke halde olduğunu anladığınız çakranızın enerjisini küçük şişeler içindeki yağlarla da dengeleyebilirsiniz. İçinde yağ bulunan şişeyi bir süre çakranızın üstünde tutun ve sarkacı sağa doğru çevirip bakın. Sarkaç kendiliğinden duruncaya kadar bekleyin. Tekrar kontrol edin. Muhtemelen yeterli olacaktır. Eğer değişiklik yoksa işlemi tekrar edin. Bir damla Gül veya Yasemin yağını kalbinizin üstüne sürmeniz kalp çakranızı dengeleyecektir. Bir damla Lavanta yağını ellerinize sürüp tepe çakranız üzerinde gezdirmeniz de aynı şekilde bu çakranızı etkileyecektir. Ayrıca kurutulmuş baharatları küçük torbaların içinde çakralarınızın üstüne koyabilirsiniz. Bu şekilde sarkacı sağa çevirip bırakarak sarkacın durmasını beklerseniz o bitkinin enerjisi çakranıza dolacaktır.
*Kök Çakra: Karanfil ve Sedir yağı
*Sakral Çakra: Ylang ylang ve Sandal yağı
*Solarplexsus Çakra: Rosemarin ve bergamot yağı
*Kalp Çakra: Gül ve Yasemin yağı
*Boğaz Çakra: Adaçayı ve Okaliptus yağı
*Üçüncü göz Çakra: Yasemin ve Nane yağı
*Taç Çakra: Lavanta ve Weihrauch yağı

Not: Weihrauch yağı papazların kilisede kullandıkları yağdır.


NoT: Fen shui Yaşamı Yeniden Yarat (Y.Zafran) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...