FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

24.11.15

Sarkaç Kullanmak


Öncelikle sarkaç kullanmayı öğrenmenizi ve iyi bir hocadan inisiye olmanızı tavsiye ederim. Sarkaç seçimi de önemlidir. Her sarkaç sizin için doğru olmayabilir. Sarkaç satın almaya gittiğinizde kendinize zaman tanıyın, sarkaçları tanıyın. Aslında o sizi seçer ve iç sesiniz sizi doğru sarkaca yönlendirir. Sarkacı elinize aldığınızda ona sevdiğiniz bir dostunuz gibi davranın. Onunla konuşabilirsiniz. Örneğin “Hoş geldin dostum.” Diyebilirsiniz. Veya içinizden ne geliyorsa onu deyin. Sarkacınıza sizden başka kimsenin dokunmasına izin vermeyin. Üzerinde sadece ve sadece sizin enerjiniz olmalıdır. Sarkacımı çıkardığımda arkadaşlar hemen dokunmak için atlarlar ve bazıları da elimden kapıverir. Böyle bir şey olduğu zaman hemen o kişinin enerjisini sarkacınızdan temizleyin. Sarkacınızı hep çantanızda yanınızda taşıyın. Onunla kişisel bir bağ kurun. Her zaman bir kesenin içinde muhafaza edin. Kese siyah olursa başka enerjileri geçirmez. Sarkaç kullanacağınız zaman parmağınızda yüzük, kolunuzda bilezik veya başka takı olmamasına dikkat edin. Her hangi bir masa üstünde deneyim yapacaksınız masa boş olsun. Yani çevrenizde sarkacı yönlendirecek başka enerji olmasın. Yağmurlu ve gök gürültülü havalarda sarkaç kullanmayın. Sarkaç her zaman onu kullananın nefesiyle gider gelir. Her insan dakikada 15-20 kere nefes alır, göğsünüz şişer, iner ve bu hareket kolunuza yansır. Dolayısıyla sarkacınız sizin nefesinize göre hareket eder. O yüzden herkesin sarkacı kendine özgü çalışır. Eğer sarkacı kullanırken öfkeliyseniz, üzgünseniz, korkuluysanız, heyecanlıysanız, hayal kırıklı içindeyseniz bütün bu duygular sizin nefes alış verişinize, aynı şekilde kan dolaşımınıza, tansiyonunuza ve dolayısıyla da nabzınıza yansır. Bu durumlarda sarkaç kullanırsanız değişik cevaplar alabilirsiniz. Unutmayın, bu da sizin duygusal durumunuzla alakalıdır. Ne kadar sakin olursanız o doğru cevap vermeye başlar. Sarkaç kullanmadan önce
1- İnisiyasyon
2- Doğru sarkacı seçmek
3- Sabırlı olmak
4- Sarkacı isteğiniz yönünde hareket ettirmemeye niyet etmek
5- Soru sormayı bilmek
Sadece ve sadece “Evet” ve “Hayır” cevabı alabileceğiniz soruları sorun. Önce sarkacınızın size ne şekilde Evet ne şekilde Hayır diyeceğini kendisine sorarak öğrenin. Çeşitli şekilde cevap verebilir. Bazen ileri geri, bazen yuvarlak, bazen sağa sola, bazen de yerinde durabilir. Herkesin sarkacının cevap şekli değişik olabilir. Yani bana ileri geri Evet derken size dönerek Evet diyebilir. Bu sadece ve sadece sizin enerjinizle ilgilidir. Bir kere belirlediniz mi hep öyle kalır. Yani hep aynı şekilde Evet der ve aynı şekilde Hayır der. Bu bir daha değişmez.

Başlarken sarkacı elinize aldığınızda dinginleşin. Onu elinizde tutun ve ayaklarınız mutlaka yere bassın. Hiçbir şekilde ne ayaklarınız ne de elleriniz çapraz durmasın. Sarkacınızı parmak uçlarınızla tutun. Önce bedeninizi Nötr hale getirmeniz gerekir. Bunu yapabilmeniz için önce sarkacı elinize alarak tüm bedeninizi beyaz ışığa almanızı öneririm. Yukarıdan, yani gökten beyaz ışık indiğini imgeleyin. Tepe çakranızdan aşağı bütün hücrelerinizin beyaz ışıkla dolduğunu ve elinizdeki sarkacın da beyaz ışık içinde olduğunu imgeleyin. İkinci olarak “Hep iyi ve hayırlı şeyler için kullanacağım. Bedenim ve ben şu anda Nötr durumdayım ve sarkaç kullandığım sürece de Nötr olarak kalacağım. ” diye NİYET edin. Bedeni Nötr hale getirdikten sonra sarkacınıza “Şu anda ruhum ve bedenimle sarkaç kullanmaya evrenden iznim var mı?” diye sormalısınız. Eğer cevap Evet gelirse sarkacı kullanmaya başlayabilirsiniz. Şayet Hayır cevabını alırsanız sarkacı o an kullanmamalısınız. Tabi bu hiç kullanamayacaksınız anlamına gelmiyor. Bazen beden enerjiniz veya evrenle bağınız düzgün olmadığından Hayır cevabı alırsınız. Belki o anda doğru enerji alanında olmayabilirsiniz. Bedeniniz hazır olmayabilir veya evrenden henüz cevap gelmiyor olabilir. Gün içinde tekrar sarkaç kullanmayı tekrardan deneyebilirsiniz. Sadece Evet ve Hayır cevabı alacağınız soru örnekleri şunlardır.
-          Bu işyeri benim için hayırlı mı?
-          -Falancayla arkadaşlık etmem ikimiz içinde hayırlı mı?
-          Falancayla arkadaşlık etmem benim içinde hayırlı mı?
-          Bu besini almak benim vücudum için sağlıklı mı?
-          Bu taşı kullanmam enerjimi pozitif alanda etkiler mi?
-          -Yoga yapmak bedenim için sağlıklı mı?
-          Oturduğum evin altında su damarı var mı?

-          Oturduğum evin altında negatif etken var mı?

       NoT: Feng Shui Yaşamı Yeniden Yarat( Y.Zafran) adlı kitaptan alıntıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...