FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

26.11.15

Sarkaç Temizleme Ve Uyumlamak


Piyasada birçok farklı materyalden yapılmış metal, gümüş, rosenquarz, kristal ve daha birçok çeşit çeşit sarkaç bulmak mümkün. Bence siz kendinize en uygun olanı bulacaksınız. Bunun üzerinde fazla durmayın derim. Gönlünüz neyi isterse onu seçebilirsiniz. Bazı sarkaçların ağırlığı materyalinden dolayı daha fazladır, bazıları ise daha hafiftir. Bütün bunlar sarkaç kullanmakta bir anlam taşımaz. Uzun yıllardır sarkaç kullanırım ve sarkacımı seneler içinde birçok kez değiştirdim. Tıpkı bir aksesuar alır gibi yeni sarkaçlar aldım. Kullandıkça göreceksiniz. Bazen de sarkaç sizi bulur hiç ummadığınız yerde karşınıza çıkar. Yeni bir sarkaç almaya gittiğinizde içsel olarak sarkaçlara “Hanginiz bana gelmek istiyorsunuz?” diye sorabilirsiniz. Eğer asılı ise kıpırdamaya bile başlayabilir.


SARKAÇ NASIL TEMİZLENİR

Sarkaç da başka eşyalar gibi enerji topladığından zaman zaman temizlenmesi gerekir. Bunun birkaç yöntemi vardır. Bu temizleme yöntemlerinden hangisini seçeceğinize siz karar verin. Zaten sarkacı kullanmaya başladığınız da sizin için hangisinin doğru olduğunu içgüdüsel olarak hissedersiniz. Sorumluluk hep sizde olacaktır.
1- Akan suyun altına tutarak yıkayabilirsiniz. Bu en kısa ve kolay yöntemdir.
2- Bir kabın içine su koyup balkonda veya pencere kenarında suyun içinde bir süre bekletip arada bir suyu değiştirin. Ne zaman temizlendiğine dair içsel olarak karar verin.
3- Dolunayda, balkona bir tencere su koyun. Tencerenin kapağını kapatmayın. Üstüne tülbent örtün ve bu suyu sabaha kadar balkonda bekletin. Sonra bu suyla sarkacınızı yıkayın.
4- Tütsüyle temizleyebilirsiniz. Sarkacı bir kabın içine koyup tütsünün üstünde tutun.
5- Berg kristallerini kullanabilirsiniz. Birkaç tane kristali bir kabın içine koyun ve üzerine su ekleyin. Kristaller bu suyun içinde bir süre bekledikten sonra suyun içine sarkacı da koyun. Kristallerle birlikte bir süre bekletin.
6- Sarkacı güneş ışığında bekletebilirsiniz. Güneşin de temizleme özelliği vardır. Ayrıca sarkacınız güneş sayesinde yeni enerjiyle dolar.
7- Sarkacınızı tuzlu suya koyup bir süre sonra çıkarıp yıkayabilirsiniz.

BAŞKASINA KULLANMAK İÇİN İZİN ALMAK

Başka biri için veya başka bir insanın evine bakmak için çalışma yapıyorsanız, mutlaka o kişinin izni ve bilgisi olmalı, o kişi için çalışma yapabilmek için evrenden izin gelmelidir. Dolayısıyla ilk yapacağınız şey evrenden izin almak olmalıdır.
“Şu anda bu ev veya kişi hakkında soru sorabilir miyim?”
“Ruhum ve vücudum sarkaç kullanmaya müsait mi?”
Sonrasında da çalışma yapacağınız kişiye “Bu çalışmayı yapmam için izin veriyor musun?” diye sormalısınız. Evet, yanıtı aldıktan sonra şu şekilde niyet etmelisiniz. “Bu çalışmayı tüm evrenin ve kendimin yararına yapıyorum ve sarkacı asla kendi isteğim doğrultusunda yönlendirmeyeceğime NİYET ediyorum.” Artık bütün bedeni ve sarkacı beyaz ışık içine alıp çalışmaya başlayabilirsiniz. Her çalışmada olduğu gibi egomuzu bir kenara bırakmamız gerekiyor. Burada sadece aracı olduğumuzu unutmayalım. Eğer kendimiz için soru sormakta kullanıyorsak hep yine her seferinde aynı soruyu soracağız.
Kendimiz için soracak soru örnekleri şunlardır.
“Sarkaç kullanmama evrenden müsaade var mı?”
“Kendim için yiyecek seçebilir miyim?”
“Kendi hakkımda soru sorabilir miyim?”
Başkası hakkında soru soracaksanız mutlaka o kişinin ismini de söylemeniz gerekir.
“Ali ve Süheyla hakkında soru sorabilir miyim?” Eğer sadece Evet cevabı gelirse kullanın. Cevap Hayır gelirse bekleyin. Veya hiç cevap vermeyip duruyorsa da bekleyin. Başka bir zaman deneyin. Müsait olduğunuzda kullanın. Bu bir saat, bir gün sonra da olabilir. Yeniden deneyin.  Yanınızda olmayan ve ilişkiniz olmayan kişiler hakkında soru sormak yasaktır. Bu evrenin etik değerlerine aykırıdır. Hiçbir zaman ahlaki kurallar dışına çıkmayın. Örneğin “Komşum zengin mi, Komşumun sevgilisi var mı?” gibi sizinle direkt ilişkisi olmayan tanımadığınız kişiler hakkında meraktan soru sormak sakıncalıdır.

KİŞİLERLE UYUMU SORMAK
                                            
 “Bu kişiyle enerji uyumum iyi mi?” 
Sorusu karşısında sarkacınız yukarıdaki gibi ileri geri ok yönünde hareket ediyorsa cevap Evet anlamına gelir. Bu kişiyle frekansınız uygun. Ondan sonraki ilişkinize siz karar verin.
Eğer sarkacınız yukarıdaki ok yönünde sağa sola hareket ediyorsa cevap Hayır bu o kişiyle enerjinizin hiç uyuşmadığı anlamına gelir. Bu kişiyle uyumsuzsunuz. Boş verin derim ama yine de karar sizin. Çünkü sorumluluk size ait sonucuna siz katlanacaksınız.
 Yukarıda saat yönünde dönen sarkaç her zaman ilişkinin pozitif ve sağlıklı olduğunu gösterir. Saat yönünde dönen POZİTİF frekans insan bedeni için en sağlıklı olanıdır. Ayrıca sarkaç yandaki ok yönünde sağa hareket ettiğinde her şeyi kullanabilirsiniz. Gıdaları da yiyebilirsiniz. Çünkü bu titreşimde olan gıdalar insan bedenine en uygun olanıdır. Yine de “Bu gıda benim için sağlıklı mı?” diye sorabilirsiniz. Çünkü bazen titreşimi pozitif olmasına rağmen o an için bizim bedenimize göre doğru titreşim olmayabilir.
 Yukarıda saat yönünün aksine ok yönüne hareket ettiğinde NEGATİF olan bu frekans insan bedeni için en sağlıksız olanıdır. Eğer bu soruyu  “Bu gıda benim için sağlıklı mı?” yiyecek içecek için sorduysanız onları yemeyin ve içmeyin. Şayet o yiyeceği çok yemek isterseniz, ellerinizle ve şifalı taşlarla enerji vererek frekansını değiştirdikten sonra yiyin. Elektronik aletlerde sarkaç sola dönüyorsa onları kullanmayın ve bedeninizden uzak tutun. Sola dönen giyecekleri giymeden önce yıkayın sonra tekrar kontrol edin. Değişmediyse enerjisini değiştirerek kullanın.
 Eğer yukarıdaki gibi bir sorunuza cevap vermeyip böylece durursa bu ne iyi ne de kötü tamamen NÖTR anlamına gelir. Evrenden veya bilinçaltınızdan KARAR ÇIKMAMIŞ olarak görünür. Aynı soruyu başka bir gün sorabilirsiniz veya bu sonucu kabullenebilirsiniz. Her ne sorarsanız sorun sarkaç kımıldamıyorsa bu konuda evrenden cevap gelmiyor demektir. Sarkacın cevabı o anda Nötr olduğundan iç sesinizi dinleyin derim.

NoT: Feng Shui Yaşamı Yeniden Yarat (Y.Zafran) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...