FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

16.1.16

Düşünce Gücü Ve Telkin


Telkinin gücü psişik mahiyetli düşünce enerjisinden kaynaklanır. Telkin yollamak demek, yoğun bir düşünce enerjisini yollamak demektir. Düşünce enerjisinin telekinetik etkileri üzerinde daha sonra ayrıntılarla duracağız. Ancak şimdi düşünce enerjisi ile insanlar üzerinde nasıl etkilerde bulunabileceğini bizzat sizinde deneyerek göre bileceğiniz birkaç pratik uygulama yapalım.
1-Deney: Otobüste, sinemada ya da çalıştığınız ofiste sırtları size dönük durumda bulunan kişilerden birini seçin. O kişinin başının arkasına konsantre olun. Ve o kişinin geriye dönerek size bakmasını yoğun olarak düşünün. Bu isteğinizi zihninizde canlandırın. En geç 60-90 saniye içinde seçtiğiniz kişinin geriye dönerek size bakacağına ya da ensesini kaşıyacağına şahit olacaksınız.
2-Deney: Bu deney için en az 6-7 kişiye ihtiyaç vardır. Bir aile toplantısı ya da arkadaşlarınızla beraber olduğunuz bir ortamda bu deneyi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız deneye katılanlara bir psi deneyi yapacağını söylemeniz mutlaka gerekli değildir. Olayı bir toplantı olarak da sunabilirsiniz. Ancak deneyin ne derecede gerçekleştirileceğini önceden herkese anlatın. Odada bulunanlardan bir kişiyi kura yoluyla belirledikten sonra dışarıya çıkmasını isteyin. Odada konuşulanları duymaması için önlemler alın. Geride kalanlar dışarıya çıkan kişinin odaya döndüğünde iç güdüsel olarak yapmasını istedikleri bir iş belirlesinler. Örneğin arkadaşınızın odaya geri dönüşünden sonra masaya doğru yürümesi ve masanın üzerindeki vazodan bir çiçek alarak koklaması gibi. Seçtiğiniz işi belirledikten sonra en az 2-3 dakika boyunca hepiniz o iş üzerinde konsantre olarak arkadaşınızın isteklerini yerine getirmesi için içinizden ona telkin yollamaya başlayın. Sadece arkadaşınızı ve yapacağı işi düşünün. Başka bir şeyin düşüncenizin konsantrasyonunuzu bozmamasına özen gösterin. Belirlenen süre dolduktan ve içinizden biri arkadaşınızı çağırdığında da konsantrasyonunuza devam edin. Arkadaşınız odaya girdiğinde de konsantrasyonunuzu sürdürün. Konsantrasyonunuzun gücüne ve telkin verme kabiliyetinizin oranına göre arkadaşınız istenen telkinsel emri yerine getirecektir. Çalışmanızın başarıya ulaşmasında en önemli etkenlerden biride kuşkusuz seçmiş olduğunuz arkadaşınızın telkin alma hassasiyetidir.
3- Deney: Acil bir durumda kendinizi istediğiniz hale sokabilmek için gevşeme haline geçmeden de telkinin gücünden yararlanabilirsiniz. Örneğin hiç sevmediğiniz bir ortamda yine hiç sevmediğiniz kişilere karşı bir konuşma yapmak zorunda olduğunuz bir anda ya da sırf arkadaşlarınızın hatırı için hiç sevmediğiniz bir filme gitmek zorunda olduğunuzda üst üste içinizden 40 kez “o kişilerin içinde kendimi çok huzurlu hissediyorum.” Veya “arkadaşlarımın sevdiği filme birlikte gitmeyi çok istiyorum.” Diye tekrar edin. Bu tür aceleye getirilmiş telkinin bile çok büyük yararları vardır. Mucizevi bir şekilde bunun yararını göreceksiniz. Halk arasında “kırk defa söylersen gerçekleşir.” Diye boşuna söylenmiş bir söz değildir. Deneyin kararını siz verin.
4- Deney: Çalışmaya başlamadan evvela gönüllü bir suji (yardımcı) bulun. Ellerinizi ve yüzünüzü sabunla iyice yıkayın. Mümkünse ılık bir duş alın. Kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği sessiz bir odaya geçin. Sujinizin (yardımcı) başına ve sırtına yumuşak yastıklardan hazırlayacağınız bir döşekle, hafif dik bir pozisyonda yatmasını sağlayın. Tam oturmasın ama tam da yatmasın. İkisinin ortası bir şekilde kanepeye uzansın. Odanızın ışığını azaltın. Elinize ışığı mavi kap kağıdıyla örtülmüş küçük bir el feneri alın. Sujinizin göz hizasının biraz üstünde tutarak mavi ışığa konsantre olmasını isteyin. 2-3 dakika süreyle sadece mavi ışığa baksın ve ondan başka hiçbir şey düşünmesin. Mavi ışık sujinin gözlerinden 30 cm kadar uzakta tutulmalıdır. Bu süre içinde kendisine şu telkinlerde bulunmaya başlayın.
“Gayet rahat gayet sakinsiniz. Sizi saran ağırlıklardan kurtulun. Rahatça uzandınız. Vücudunuzda sizi rahatsız eden bir şey varsa hareket edip düzeltebilirsiniz. Vücudunuzu serbest bırakın. Omuzlarınızı serbest bırakın. Külçe gibi bu koltuğa yığın kendinizi. Gayet rahat ve sakin durumdasınız. Gözlerinizi kapatmak istiyorsunuz ama kapatmayın. Işığa sadece ışığa bakın. Zihniniz sesime ve ışığa odaklanmış durumda. Asla gözlerinizi kapatmayın. Dikkatlice ışığı gözleyin ve sesime konsantre olun. Az sonra gözlerinizi kapatacaksınız. İyice gevşemeye başladınız. Gevşiyorsunuz. Üçe kadar sayacağım. Üç deyince gözlerinizi kapatabilirsiniz. Bir… İki.. Üç.. “
Sujenin gözlerini kapattıktan sonra 15 saniye kadar susun. Bırakın alfa ritmi onu sarsın. Bu arada şu telkinlerde bulunun.
“Bacaklarınız, kollarınız, karın ve sırt kaslarınız gevşiyor. Yüz kaslarınız, gözlerinizin etrafındaki kaslar gevşiyor. Bir gevşeme dalgası sizi sarmış durumda, bu gevşemenin sizi kuşatmasına izin verin. Omuzlarınızı, başınızın yastığa değen kısımlarını bırakın yığılırcasına yatağa serilsinler. Birazdan gözlerinizi açmanızı sizden isteyeceğim. Biliyorum sizi saran bu gevşeme yüzünden gözlerinizi açmak size büyük bir azap gibi geliyor. Ama komutumu bekleyin. Üçe kadar sayıyorum. Bir… İki… Üç…”

15 saniye hiçbir şey söylemeyin. Mavi ışığınıza bakmaya devam etsin. Bu arada şu telkinlerde bulunun. Süjenizi tekrar uyandırmak için “Şimdi bir müddet susacağım… Tekrar sesimi duyduğunuzda sizi saran bu gevşeme şuurundan yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayacaksınız.

NoT: Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri (E.Candan) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...