FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

21.1.16

Pratik Telekinezi Egzersizi


Telekinezi yeteneğinizin su üstüne çıkması için yapabileceğiniz bir dizi egzersiz vereceğiz. Bunları sabırla uygulayın. Neyin ne zaman ortaya çıkacağı hiç belli değildir. Tam ümidinizi kesip masadan kalkarken bir anda telekinezinizin devreye girdiğine bile şahit olabilirsiniz.
*Deney 1: Yanan bir mumu nefesinizden etkilenmeyecek bir uzaklıkta masanın üzerine koyun. Odanızda alevi etkileyebilecek hava akımının olup olmadığından emin olun. Kapı ve pencereleri kapatın. Mum alevi düz olarak yanmalıdır. Mumun karşısına geçin ve oturun. Aleve konsantre olun. Kendinizi sıkmadan ve kesinlikle zorlamadan aleve bakışlarınızı yönlendirin. Düşüncelerinizi sadece alev üzerinde yapacağınız değişikliğe sabitleyen. Yoğunlaşın.. Alevin sağa sola ya da geriye doğru yatmaya başladığını düşünün. Bunu isteyin. Konsantrasyonunuzu olduğunca uzatın. Konsantrasyonunuz bozulursa tekrar kendinizi yaptığınız çalışmaya yönlendirin. Sadece isteğinize konsantre olun. Gözlerinizi kırpabilirsiniz. Enerjinizi bu işe yönlendirirken. Gözünüzün önünde alevin eğildiğini canlandırabilirsiniz. Unutmayın ki konsantrasyon çaba değildir. Konsantre yoğunlaşmış dikkattir. Bu inceliklere çalışmanız sırasında önem veriniz. Her türlü çaba fiziksel olarak gerginlik yaratır. Ve her şeyden önemlisi enerjinizi serbest bırakmanızı engeller. Düşünce enerjinizi alevin bükülmesi için konsantre  ettikten bir süre sonra serbest bırakın. Çalışmanızın en önemli noktası işte bu andır. Sonra tekrar konsantrasyona devam edin. Ve birkaç dakika sonra tekrar serbest bırakınız. İşte tam bu anlarda alevinizin büküldüğüne şahit olabilirsiniz.
*Deney 2: Bir kâseye üçte ikisi dolacak şekilde su koyunuz. Suyun üstüne bir parmak kalınlığı yüzeyi kaplayacak şekilde zeytinyağı dökünüz. Bir dikiş iğnesi alarak her iki ucundan kibritlere batırınız. Yavaşça iğnenizi zeytinyağının üzerine bırakınız. Böylelikle her iki ucu kibrite batırılmış iğneniz rahatlıkla zeytinyağının üzerinde yüzecektir. Zeytinyağının üzerinde hareketsiz duran iğnenize konsantre olun. İğnenizin yavaş yavaş hareket etmesini isteyin. Bunu zihninizde iyice canlandırın. Sonra düşüncelerinizi ve konsantrasyonunuzu serbest bırakın. Ve gelişmeleri hiçbir şey düşünmeden kayıtsızca gözleyin. Eğer hiçbir hareket olmadıysa birkaç dakika sonra aynı şeyi tekrar deneyin.
*Deney 3: Bu deney için 4 adet zar, tutturduğunuz puanları yazmak için kalem ve kâğıda ihtiyaç vardır. Zarın atılacağı yüzeyin kaygan olmaması gerektiği için bu çalışmayı üzerinde kalınca örtü bulunan bir masanın üzerinde yapabilirsiniz. Zarları atmaya başlamadan önce 1’den 6’ya kadar altı adet farklı rakam belirleyin ve bunları bir kâğıda not ediniz. 4 adet zarı da aynı elinize alın ve atmadan önce 15-20 saniye arzu ettiğiniz rakama konsantre olun ve o rakamın gelmesini yoğun olarak isteyin. İstediğiniz rakamın geldiğini düşünün. Onu gözünüzün önünde canlandırın. Yoğun konsantrasyonunuzu zarları tam elinizden çıkardığınız an kesin ve kayıtsızca zarları izleyin. O anda kesinlikle istediğiniz rakamı düşünmeyin. Zarların elinizden çıkış anından itibaren hiçbir şey düşünmeyin. Bu işlemi 6 kez tekrar ettikten sonra sonuçları not kâğıdınızdan kontrol edin. 4 zar 6 kez atıldığında olasılık hesaplarına göre 24’te 4 isabet tesadüfle açıklanabilir. Şans faktörüyle açıklanamayan bu ve bunun üzerindeki isabetli atışlar olacaktır. Dolayısıyla telikinetik gücünüzü gösteren rakam en alt sınır 5 en üst sınır24 olarak belirlenecektir.
LEVİTASYON: Hafif eşyaları fiziki bir etki olmaksızın hareket ettirdikten sonra onları hatta onlardan çok daha ağırlarını havalandırabilirsiniz de… Eşyaların fiziki bir etki olmaksızın havalandırılmasına levitasyon denir. Masanızın üzerine tahtadan yapılmış küçük bir cisim koyun. Rahatça oturup gevşeyin. Dikkatinizi cisminize yoğunlaştırın. Onun ağırlığını zihnen hissedin. Cismin ağırlığının gittikçe azaldığını giderek hafiflediğini hissederken şuurunuzun daha çok yoğunlaşmasına ve derinleşmesine izin verin. Cismin ağırlığını kaybettiğini hissettikçe daha derin nefes alın ve nefesinizi verin. Her nefes alış verişinizde cisim daha da hafifliyor… Ve siz bunu hissediyorsunuz. İçinizden gelen kuvvet ve yerçekimini kolaylıkla yenmeye başlayacak. Cismin iyice hafiflediğini hissettiğinizde onun yavaş yavaş yükselmesi için kesin bir emir vermeye başlayın.  Eğer imajınız tam şekillendiyse ve konsantrasyonu tam gereği kadar yapabildiyseniz düşünce gücünüz cismin havalanmasını sağlayacaktır. Bu alıştırmaları sık sık yapın. Sonunda cismin havalandığını göreceksiniz. Cismin ilk havalandığını gördüğünüzde dikkatiniz dağılabilir. Eğer böyle olursa cisminiz derhal düşecektir. Buna izin vermeyin. Objenizin giderek daha çok yükselmesini isteyin. Dikkatinizin yoğunluğunu sürdürün.NoT: Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri(E.Candan) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...