FİRARİ MÜRDÜM ÇİÇEĞİ kitabım ÇIKTI okudunuz mu ?

3.3.16

Ki Enerjisini Yönlendirmek


Bedendeki tek enerji merkezi avuç içleri değildir. Ancak kullanım açısından daha kolay ve fonksiyonel olduğu için genelde ellerdeki enerji merkezleri uygun bulunur. Avuç içlerindeki enerji merkezlerini açmanın en etkili yöntemlerinden biri burundan aldığın nefesi her iki kolunda da dolaştırıp onu avuç içlerinden dışarıya doğru üflediğini hayal etmektir. Söylemesi çok kolay ama yapması imkânsız gibi geliyor biliyorum. Fakat bu konuda tamamen haksızsın. Seni temin ederim ki zihninin bütün direnişine rağmen, sadece birkaç denemeden sonra bile avuç içlerinden nefes verebilmenin en az söylemesi kadar kolay olduğunu deneyimleyeceksin. Burada önemli olan şeyin hayal edebilme gücün olduğunu anlamalısın. Burundan derin nefes al ve bu nefesi sol omzundan itibaren kolundan geçirerek bileklerine taşıyıp avuç içlerinden dışarıya sakince üflediğini zihninde canlandır! “Nefesini nereye yolladığını hayal edersen oraya gider.”
·        Nefesini içinde tutup avuç içlerinden çıkarmaya çalışma!
·        Egzersiz boyunca derin ve dingin nefesler almaya özen göster.
·        Yatarak da yapabileceğin halde ilk zamanlarda oturarak ve ellerini karşında duran bir cisme dokunmaya hazır gibi açık tutarak yapmalısın.
·        Kolunun yorulduğunu hissedersen ellerini avuç içlerin yukarı bakacak şekilde dizlerinin üzerine koyarak da çalışabilirsin.
·        Önce sol elini kaldırarak egzersizi yapmaya başla. İlk 5 dakikanın ardından sağ kolunu da çalışmana katarak toplam 10 dakika boyunca bu tekniği uygula. Zaman içinde ustalaştıkça egzersize her iki elinle de başlayabilirsin.
·        Avuç içlerini biraz gergin tutmaya dikkat et. Ellerini sertçe germen avuç içlerinde his belirmesini zora sokar.
·        Nefes alıp verirken avuç içlerinde his belirmesi için kendini zorlama, sadece bedeninde olan biteni sakince dinle.
·        Bu çalışmayı günde 10 dakika boyunca, hatta dilersen sufi nefesi egzersiziyle birlikte uyulmayarak yap.
·        Egzersize başaramayacağını düşünerek başlama!
Egzersizden Sonra:
·        Egzersiz sırasında avuç içlerinde hiçbir his belirmediğini söyleyebilirsin. Ancak bu yinede senin nefes üflemediğin anlamına gelmez. Nefesini nereye üflediğini hayal edersen, zaten enerjiyi oraya yollamışsındır. Henüz duymadığın hislerden dolayı yetersiz olduğunu ya da uygulamayı yanlış yaptığını düşünme. Sadece avuç içlerini çalıştırmaya istikrarla devam et.
·        Avuç içlerinde sıcaklık, serinlik, karıncalanma, manyetik alan, çekilme, gerilme, esinti, uyuşma veya bunların dışında her hangi bir his deneyimleydiysen her şey yolunda demektir.
·        Her egzersizde ellerinde farklı hisler uyanabilir. Bu farklılıklar egzersizi yanlış yaptığın ya da yapamadığın anlamına gelmez. Ki enerjisi her denemede zaten değişmeye devam edecektir. Örneğin bu gün ellerinde sıcaklık hissederken, diğer günler serinlik duyabilirsin. Hatta mevcut kelimelerinle tanımlayamayacağın hislerde deneyimliyor olabilirsin.
·        Sağ ve sol elinde aynı hislerin belirmesini bekleme. Evrende sağı ve solu aynı olan hiçbir şey yoktur. Simetri evrende olmayan bir şeydir. Bu yüzden sağ ve sol tarafının aynı egzersiz içinde duyduğu hisler bambaşka olabilir. Sağında ve solunda farklı blokajlar söz konusu olabileceğinden, farklı yoğunluklar ve çözülmeler hissedebilirsin.
·        Birkaç gün denediğin halde avuç içlerinde his belirmediyse enerjini ve yeteneklerini sorgulama. Zihnin, yaşadığın duruma fazla direnç gösterdiğinden, yüksek olasılıkla deneyimlediğin şeyleri algılayamıyorsundur. Çalışmalarına istikrarla devam ettiğinde sana avuç içlerinde his belireceğinin garantisini veriyorum.
·        Şu an elinde tuttuğun kitabı hissetmek için konsantre olmaya ihtiyaç duymadığın gibi, avuç içlerinden verdiğin nefesi duymak için de özel bir çaba gösterme. Nasıl elinde bir kitap varsa ve sen onu özel bir çaba göstermeden hissedebiliyorsan, aynı şekilde de avuçlarının içinde de bir enerji var ve tam da orada duruyor. “Düşündüğün her şey bir yanılsamayken, hissettiğin her şey hakikattir.”
Sadece hisset… Dinle… Hepsi bu…
Ellerinde belirmediği sürece neden belirmediği konusunda kendini eksiklikle ya da yetersizlikle yargılayıp durma. Aslında yaptığın tek yanlış “Neden yapamadım?” sorusunu sormandır. Gözlerini kapayıp sakince nefesini avuç içlerinden üflediğini hayal ettiğinde zaten başarmış olacaksın. Sana sürekli yapamadığını yapamayacağını, ellerinde en ufak bir his dahi belirmediğini hatta bunun mümkün olamayacağını, o duyduğun karıncalanmaların, uyuşmaların bile egzersizinle hiç ilgisi olmadığını söyleyip duran “Zihnini” sustur ve nefesini avuç içlerinden verdiğini hayal et.


NoT: Aşkın İstilası YOL(M.Hara) adlı kitaptan alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizin Yorumunuz.!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...